sobota, 10 października 2015

INSPIR@CJE REGIO 2015

Technologie informacyjno-komunikacyjne (TIK), w tym różne aplikacje i programy dostępne bezpłatnie w internecie mogą pomóc nauczycielom w prowadzeniu ciekawszych, bardziej zindywidualizowanych i atrakcyjniejszych zajęć dla uczniów. Odpowiednio wykorzystane prowadzą do redefinicji procesu nauczania i zwiększenia aktywności uczniów, ich współpracy i większej odpowiedzialności za przebieg zajęć. Zapraszamy na warsztaty INSPIR@CJE Regio – wykorzystanie TIK w szkole!

Warsztaty stanowią regionalne rozszerzenie dorocznych konferencji z cyklu „INSPIR@CJE - jak uczynić polską szkołę jeszcze lepszą?” organizowanych przez  Think Global, Edunews.pl i Fundację Think! we współpracy z nauczycielami grupy Superbelfrzy RP. Ponieważ w formule konferencji nie mieszczą się warsztaty, postanowiliśmy zaproponować nauczycielom dodatkowe formy szkoleniowe, które poprowadzą nauczyciele z grupy Superbelfrzy RP.

Aby pogłębić tematy poruszane na INSPIR@CJACH, zapraszamy nauczycieli ze wszystkich poziomów kształcenia na dedykowane sześciogodzinne warsztaty, które w 2015 r. odbędą się w trzech lokalizacjach (do wyboru): w Poznaniu - 24.10.2015, w Lublinie - 21.11.2015, w Katowicach - 28.11.2015.

W programie warsztatów zaplanowano pracę z następującymi narzędziami:
  • Learning Apps – platforma do tworzenia gier i zabaw;
  • QR kody – sposoby kodowania i rozszyfrowywania informacji;
  • Pixton – program do tworzenia własnych komiksów;
  • Pinterest i Padlet - wirtualne tablice do gromadzenia informacji;
  • Consumer Classroom – zasoby i narzędzia europejskiej platformy dotyczącej edukacji konsumenckiej.
Zapisy odbywają się poprzez formularz elektroniczny online. Potwierdzenia zgłoszeń będą wysyłane drogą e-mailową. Koszt warsztatu to 120 zł (brutto). Liczba miejsc ograniczona (do 50 osób), decyduje kolejność wpłat.

Wszystkie informacje o warsztatach można znaleźć na stronie w opisach odpowiednich wydarzeń: http://www.edunews.pl/wydarzenia.