sobota, 10 października 2015

TIK w edukacji ekonomicznej 2015

Nauczycieli w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych, prowadzących zajęcia poświęcone tematyce ekonomicznej, zapraszamy na bezpłatne warsztaty, podczas których zostaną zaprezentowane przykłady ciekawych narzędzi i metod pracy z TIK. Warsztaty odbędą się w Poznaniu (23.10), Lublinie (20.11) i Katowicach (27.11).

W ramach projektu „Wiki-Ekonomia. Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem Wikipedii – edycja 2”, eksperci ekonomiczni współpracujący z firmą Think Global poprawiają merytorycznie zasoby Wikipedii z zakresu ekonomii i finansów) oraz tworzą nowe definicje. W opracowaniu (do końca 2015) znajduje się 500 haseł. W ramach projektu organizowane są także bezpłatne warsztaty dla nauczycieli, podczas których doskonalą oni swoje umiejętności związane z edukacją ekonomiczną z wykorzystaniem e-zasobów i narzędzi TIK. Jest to propozycja dla nauczycieli uczących w gimnazjach i szkołach ponadgimnazjalnych tematyki ekonomicznej, np. w ramach wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości, ekonomii w praktyce czy geografii.

W programie warsztatów zaplanowano pracę z następującymi narzędziami:
  • Wiki (Wikipedia) – edycja haseł w Wikipedii;
  • Learning Apps – platforma do tworzenia gier i zabaw;
  • QR kody – sposoby kodowania i rozszyfrowywania informacji;
  • Pixton – program do tworzenia własnych komiksów;
  • Pinterest i Padlet - wirtualne tablice do gromadzenia informacji;
  • Consumer Classroom – zasoby i narzędzia europejskiej platformy dotyczącej edukacji konsumenckiej.
Nauczyciele będą uczyć się używać wymienionych narzędzi, korzystając m. in. z haseł zweryfikowanych w 1 i 2 edycji projektu Wiki-Ekonomia (w szczególności tych obecnych w programie nauczania, np.: inflacja, deflacja, bank, bank centralny, rachunek bieżący, bezpieczeństwo finansowe, itp.).

Więcej informacji na temat warsztatów na stronie: http://www.edunews.pl/wydarzenia. Zapisy odbywają się poprzez formularz elektroniczny online.

Liczba dostępnych miejsc jest ograniczona (25 osób na szkolenie).

Projekt "Wiki-Ekonomia. Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem Wikipedii - edycja 2" realizowany jest przez firmę Think Global we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.