czwartek, 3 grudnia 2015

Mini-konkurs na najciekawszą lekcję ekonomii

Think Global, organizator projektu „Wiki-Ekonomia. Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem Wikipedii” ogłasza mini-konkurs na najciekawszą lekcję ekonomii przeprowadzoną z wykorzystaniem narzędzi technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK). Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla nauczycieli gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy brali udział w szkoleniach dla nauczycieli, które odbyły się w ramach projektu "Wiki-Ekonomia” w Poznaniu (23.10.2015), Lublinie (20.11.2015) i Katowicach (27.11.2015).

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy ekonomicznej wśród uczniów przy wykorzystaniu narzędzi TIK, np. tych omawianych podczas szkoleń. Nauczyciel planuje ciekawą i angażującą uczniów lekcję ekonomii z TIK w ramach przedmiotów wiedza o społeczeństwie lub podstawy przedsiębiorczości (III i IV etap kształcenia) i dokumentuje jej realizację (powinna się ona odbyć do końca stycznia 2016). Dla nauczycieli, którzy w ocenie Jury przeprowadzą najciekawsze lekcje, przewidziane są nagrody pieniężne: I miejsce - 1500 zł brutto i 2 wyróżnienia - po 750 zł brutto.

Warunkiem niezbędnym udziału w konkursie jest wysłanie Organizatorowi sprawozdania ze zrealizowanej lekcji ekonomii z TIK oraz zgłoszenia udziału nie później niż w dniu 1.03.2016 – poprzez wypełnienie formularza znajdującego się pod linkiem http://goo.gl/forms/FjzWkkQ1DK. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi nie później niż w pierwszej połowie marca 2016.

Regulamin konkursu dostępny jest w tutaj (PDF). Zachęcamy do udziału w konkursie!Konkurs odbywa się w ramach projektu "Wiki-Ekonomia. Edukacja ekonomiczna z wykorzystaniem Wikipedii - edycja 2", który realizowany jest we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim.


2 komentarze:

  1. MGM Resorts will allow guests to book their rooms at the hotel - JTM
    MGM Resorts International announced on Monday that 김제 출장샵 guests at 천안 출장안마 the Encore Theater can book their rooms 남원 출장마사지 at the MGM Resorts 경산 출장안마 Hotel in Las 강원도 출장샵 Vegas.

    OdpowiedzUsuń